Szpital Specjalistyczny
Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny
im. ks. Bronisława Markiewicza
w Brzozowie
napisz do nas dodaj do ulub. drukuj
Oddział Chirurgii Onkologicznej

 

    Oddział Chirurgii Onkologicznej jest jednym z pierwszych oddziałów utworzonym w celu diagnostyki i leczenia nowotworów w Polsce południowo - wschodniej. Dzięki staraniom lek. Zbigniewa Kubasa ówczesnego dyrektora w 1981 r. w ramach przychodni otwarto 50- łóżkowy Oddział Chirurgii Onkologicznej (ordynator lek. Kubas ), 20-łóżkowy Pododdział Urologii ( kierownik lek. Józef Hejnar ) oraz 30 łóżkowy Oddział Chemioterapii ( ordynator lek.Maria Jońca ). W latach 1997-2000 dr Józef Oberc, a w latach 2000-2001 dr Szymon Niemiec, pełnili funkcję konsultantów wojewódzkich w zakresie chirurgii onkologicznej.
    Oddział mieści się na I piętrze pawilonu "C", dysponuje 50 łóżkami oraz Salą Pooperacyjną, na której hospitalizowani są pacjenci po skomplikowanych zabiegach onkologicznych. Oddział nawiązuje ścisłą współpracę z Instytutem Onkologii w Warszawie, Krakowie i Gliwicach, gdzie odbywa swoje szkolenie młoda kadra oddziału. Owocem tej współpracy jest trzech specjalistów chirurgów onkologów pracujących na oddziale od roku 1984.
    Od 1997 roku przy współpracy z Zakładem i Oddziałem Radioterapii prowadzone jest oszczędzające leczenie gruczołu piersiowego w raku piersi. W leczeniu niezaawansowanego raka gruczołu krokowego (prostaty) stosowana jest unikalna w Polsce metoda leczenia aplikacją Irydem 192 ( brachyterapia HDR ). Zgodnie z aktualnymi wytycznymi od 2000 roku prowadzimy przedoperacyjne napromienianie raka odbytnicy. Od 5 lat prowadzone jest mechaniczne zespolenie zarówno górnego jak i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Współpracujemy również z Pracownią Badań Endoskopowych, Zakładem Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Zakładem Patomorfologii z możliwością badań śródoperacyjnych. Dzięki stosowaniu najnowszych metod leczenia chorób nowotworowych oraz profesjonalnej obsadzie lekarskiej jak i pielęgniarskiej rocznie na naszym oddziale wykonuje się około 1000 złożonych zabiegów chirurgicznych o bardzo wysokim standardzie.

 
 
Ordynator Oddziału
dr n. med. Józef Oberc
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
 
Zastępca Ordynatora
lek. Jarosław Długosz specjalista chirurg, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej
 
Asystenci
lek. Agnieszka Siwek, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
lek. Grzegorz Stolarz, specjalista chirurgii onkologicznej
dr n. med. Dariusz Bujalski,
lek. Mariusz Łęgowik, specjalizacji z chirurgii ogólnej ,
                               w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej
lek. Paweł Florek - specjalista chirurgii ogólnej,
                            w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej
Pielęgniarka Oddziałowa
piel. dypl. Anna Pacławska
 Na oddziale Chirurgii Onkologicznej wykonuje się diagnostykę i leczenie schorzeń:
  • nowotwory piersi (w tym leczenie oszczędzające)
  • nowotwory głowy i szyi
  • nowotwory skóry
  • nowotwory tarczycy
  • nowotwory przewodu pokarmowego
  • nowotwory tkanek miekkich
  • nowotwory dróg moczowych
  • nowotwory górnych dróg oddechowych

 

Aby być przyjętym na oddział wymagane są dokumenty:

  • skierowanie z Poradni Onkologicznej
  • aktualny dowód ubezpieczenia
  • dowód osobisty

 Ważne telefony

  • (0..13) 43 09 658 Sekretariat
  • (0..13) 43 09 662 Dyżurka Lekarska
  • (0..13) 43 09 664 Gabinet Ordynatora
  • (0..13) 43 09 606 Pokój Oddziałowej
  • (0..13) 43 09 659 Dyżurka Pielęgniarek
  • (0..13) 43 09 657 Pacjenci
Webmaster Copyright © 2006-2011